Szukaj na tym blogu

Makijaż


Jeśli dopiero zaczynacie zabawę z makijażem, ciężko rozeznać się w ogromie kosmetyków, czy pędzli. Najważniejsze jest wybrać zestaw startowy. W miarę wdrażania się w temat, będziecie mogli zaopatrzyć się w coś więcej. A uwierzcie... kosmetyki uzależniają!

kosmetyki do makijażu

Kosmetyki niezbędne do makijażu

·         Podkład - podstawa! Dzięki niemu można skorygować niedoskonałości i nic nie odwróci odwagi od oczu czy ust. 

·         Puder - zmatowi skórę i sprawi, że podkład zostanie na swoim miejscu przez wiele godzin. Dzięki niemu nie zrobimy plam nakładając róż, czy bronzer.

·         Róż - ożywia! Rozprowadzajmy go tak, aby wyglądał jak naturalny rumieniec!

·         Bronzer - sprawia, że pokryta podkładem twarz staje się wielowymiarowa.

·         Cienie - zainwestujcie w coś neutralnego, rozświetlającego, a także w kolory: naturalne - brązy, szarości, oraz odważniejsze: zieleń, granat, fiolet, śliwka, róż... 

·         Tusz do rzęs - nie wybierajcie najtańszych, bo rozmażą się przy wilgoci, a nie chcemy przecież efektu oka pandy?  

·         Eye-liner - lub kredka, jeśli jeszcze nie macie wprawy w rysowaniu kresek. Pamiętajcie! Idealna kreska to dużo praktyki, więc nie zrażajcie się!

·         Cienie do brwi - najlepsze będą te w mysim odcieniu. W zależności od stopnia nacisku pędzla lub kredki, możemy dawkować ich intensywność. Pasują do każdych brwi!

·         Pomadka - przede wszystkim te naturalne: koralowe, pudrowo-różowe, beżowe. Ale także kolory na specjalne okazje: czerwień, burgund, pomarańcz.

·         Utrwalacz do makijażu - przedłuży trwałość kosmetyków. Dzięki niemu makijaż przetrwa do rana!

Kompletujcie kuferki i do roboty! Polecam sklepy we Wrocławiu, gdzie kupuję swoje kosmetyki: Kontakt, Inglot, MAC.


Akcesoria do makijażu
Dobre pędzle do makijażu to podstawa! Nie musicie mieć kilkudziesięciu sztuk - zostawcie to profesjonalistom. Do własnych potrzeb wystarczy Wam kilka pędzelków. Postawcie na wysoką jakość. Warto zainwestować w lepsze pędzle, bo takie starczą na wiele, wiele lat! Czym jeszcze, oprócz trwałością, różnią się od tanich odpowiedników? Miękkością włosia. Nieodpowiedni pędzel będzie miał szorstkie włosie, które podrażni delikatną skórę twarzy. Albo na odwrót! Włosie może być zbyt miękkie i rzadkie, przez co nie nabierzemy nim żadnego kosmetyku. Dobre pędzle nie tylko będą miłe w użytkowaniu, ale także przyspieszą codzienny makijaż!

pędzle do makijażu
 

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza