Szukaj na tym blogu

02 kwietnia 2014

Czy fotograf powinien być obecny podczas przygotowań ślubnych?

Przeglądając oferty fotografów, zauważyliście na pewno, że większość ma do wyboru pakiety. Na czym to polega? Zależne one są od czasu, jaki fotograf obecny będzie w dniu Waszego ślubny. Ten ważny dzień dzieli się na przygotowania, ślub oraz wesele. Ślub jest najważniejszym momentem, więc na pewno obecny będzie fotograf. Wiele par decyduje się także na uwiecznienie zabawy weselnej czy małego przyjęcia. A co z przygotowaniami? One są równie istotne!Przygotowania ślubne - jak wyglądają?


Szykowanie przed ślubem jest zupełnie inne, niż przed imprezą. Towarzyszą nam bliskie osoby, pomagają się ubierać. Strój jest wyjątkowy! Takie detale w postaci ubrań, dodatków, a przede wszystkim emocji, warto uwiecznić. Podczas przygotowań panuje atmosfera skupienia, radości, nerwów - to jest wyjątkowe i dobry fotograf pięknie ukaże te wszystkie emocje.
Oczywiście nie przesadzajmy z tym ubieraniem. Fotograf ślubny nie musi być obecny, kiedy macie na sobie tylko bieliznę. Liczą się szczegóły - ubieranie butów, biżuterii, zapinanie sukni, wiązanie krawata. A także upiększanie Panny Młodej, o którą tego dnia dba wizażystka oraz fryzjerka.

Panna Młoda podczas przygotowań do ślubu

Jak przygotować się do przyjścia fotografa?


Dobry fotograf odnajdzie się w każdej sytuacji, ale można ułatwić mu pracę. Jak? Niech przygotowania odbywają się w dużym i jasnym pokoju. Zadbajcie o porządek, aby tło nie odwróciło uwagi od Was. Na wierzchu połóżcie biżuterię, obrączki, bukiet, buty. Podczas malowania i czesania suknia nie powinna wisieć w opakowaniu - zdecydowanie lepiej będzie się prezentować na widoku, jako tło. Wasze wspólne zdjęcia w ramkach także urozmaicą reportaż.
Reportaż, jaka sama nazwa wskazuje, ma uwieczniać Was bez pozowania. Nie zapominajcie jednak o pogodnych minach i uśmiechach. Poważna Panna Młoda może sprawiać wrażenie złej! Uprzedźcie rodzinę - niech uciekają z kadrów! To właśnie oni stworzą niesamowitą atmosferę tego dnia - dzięki nim zdjęcia będą miały duszę!

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza