Szukaj na tym blogu

18 marca 2014

Komu pasują ciemne kolory pomadek?

Na pokazach projektanci coraz częściej lansują mocne kolory na ustach. Nie bądźmy jednak niewolnikami trendów i nie odtwarzajmy ich bezpośrednio. Czasem potrzeba modyfikacji, dopasowania do naszej indywidualności. Czasem powinniśmy przyjąć inny zestaw trendów, skupiający uwagę np. na oczach. Każdy znajdzie coś dla siebie! 

Jak dobrze dobrać trend pod siebie? Stań  przed lustrem i pomyśl, co najbardziej Ci się podoba w Twojej twarzy. Co należy podkreślać, co chciałabyś ukryć. Ciemny element na ustach lub oczach odwraca uwagę od reszty twarzy. Może być więc to dobra korekta!
Ciemne kolory pomadek, o których dziś piszemy, są dla posiadaczek pełnych warg. Ciemne pomniejsza, więc nie możesz sobie pozwolić na to, kiedy Twoje usta są małe i wąskie. Jeszcze bardziej to podkreślisz! Uratować się możesz błyszczykiem, który nałożysz na szminkę. Błysk wypełni wargi i sprawi, że będą wyglądać na większe. Możesz je obrysować lekko na zewnątrz - taka sztuczka powiększy usta, bo wyrysujemy kontur ust na nowo!
Jeśli Twoja usta są dobre do tego, aby je podkreślać, konturówki używaj na ich brzegu, nigdy nie prowadź jej w środku! Nie ma potrzeby pomniejszania warg. 

fotografia ciemnej pomadki


Jakie kolory pomadek wybrać?


Dziś mamy dużo większy wybór pomadek niż kiedyś - różne odcienie czerwieni, róż, pomarańcz, fuksja, a nawet fiolet! Im większy kontrast z zębami, tym zęby wydają się bielsze. Pamiętaj, jeszcze raz, o konturówce! Dzięki niej pomadka długo pozostanie na swoim miejscu, nie będzie się rozmazywać i spływać w zmarszczki. Jaki kolor powinna mieć konturówka? Najlepszy to ten o identycznym odcieniu jak pomadka. Jeśli nie ma takiej, użyj cielistej.

Jak równo pomalować usta?


Ciemne szminki wymagają precyzji w makijażu. Jak nic innego podkreślają kształt ust. Te rzadko kiedy są symetryczne, więc musimy je skorygować! Do tego posłuży nam konturówka lub cieniutki pędzelek do ust. Jeśli usta już wypełniłyśmy pomadką i wydają się nierówne, coś nam się rozmazało, łatwo to skorygować korektorem. Potrzebny będzie płaski pędzelek, którym obrysujemy usta na około, korygując je. Dzięki temu pomadka będzie trwalsza!

1 komentarz:

  1. Szukam osoby, która będzie potrafiła wykonać kompetentnie makijaż ślubny i okolicznościowy na terenie Wrocławia

    Szczegóły pod numerem telefonu 724 036 587 oraz na spotkaniu.

    OdpowiedzUsuń